Пояснення
Багато людей бояться гримливого звуку будильника, що сигналізує про початок напруженого робочого дня. Інші бажають, щоб вони ще не прокинулися і щоб звук насправді розбудив їх. Експерти зі сну кажуть, що пробудження за хвилини або навіть години до будильника – явище не нове, але воно може викликати у людей неймовірний дискомфорт. Додаткові стресові фактори, викликані триваючою пандемією, загострили нашу колективну боротьбу зі сном. Згідно з дослідженням 2009 року, проведеним Стенфордським дослідницьким центром епідеміології сну та іншими університетами, у тих, хто відчуває безсоння, можуть бути поєднання «нічних пробуджень» і того, що класифікується як «раннє пробудження».
Дослідження показує, що деякі люди можуть відчувати раннє пробудження без інших симптомів безсоння, таких як «труднощі з початком сну», «нічні пробудження» та «невідновлювальний сон», тобто сон, який не є істотним навіть із рекомендованими годинами. «Це трохи міф про те, що безсоння — це лише засинання», — сказала спеціаліст із сну Ребекка Роббінс, викладач відділу медицини сну Гарвардської медичної школи. «Поширеною скаргою є надмірна сонливість, прокидання та відчуття неповноцінності».
Безсоння

не дивіться на телефон
Якщо ви прокидаєтеся раптово – так, як ви відчуваєте, як рано вранці – не дивіться на годинник. Коли ви встановите будильник на 7 годину ранку, ви дізнаєтесь, що зараз 3 години ранку, це може викликати підвищений стрес щодо годин сну, якого ви сподівалися досягти. «Тривога і розчарування наростають… Спостереження за годинником стає звичним, і ця звична реакція розчарування та тривоги також викликає стресову реакцію в організмі», – сказала спеціаліст зі сну Венді Троксель, старший науковець з поведінки в Rand Corp.
Якщо ваш будильник на телефоні, перевірка годинника може стати ще більш значущим тригером. Подумайте про отримання будильника, який не під’єднано до телефону. «Наш телефон — наш найсильніший сигнал до нашого життя», — сказав Троксель. «Ви отримуєте освітленість вашого телефону, яка може безпосередньо стимулювати ваш циркадний сигнал для пильності. Вміст того, що ми споживаємо на наших телефонах, може бути дуже активним, будь то прокручування соціальних мереж або читання новин. Це може всі вони стимулюють емоційні стани, які більше активують, ніж розслаблюють».